'

B24 – Do Listy Wydarzeń – Kategoria

KONCERT

Divy polskiej piosenki. Koncert | Konin Miasto Kobiet

Konin 06.03.2024, g. 18:00
od 0.00 pln
KONCERT
Podczas koncertu pojawią się piosenki największych polskich gwiazd od lat trzydziestych minionego wieku do teraźniejszości. Wykonają je wokaliści SWA FAMA.
Divy piosenki to koncert obejmujący największe hity kobiecych gwiazd polskiej estrady, takich jak Maryla Rodowicz, Irena Santor, Beata Kozidrak, Edyta Górniak, Zdzisława Sośnicka i inne. To blisko dwie godziny podróży w przeszłość z utworami, które zna każdy meloman.
Bezpłatne bilety-wejściówki do odbioru tylko w kasie CKiS-DK Oskard

SPIĘTY | Koncert

Konin 09.03.2024, g. 19:00
od 94.00 pln
KONCERT
Koncert z nową płytą! „Heartcore” to już trzeci solowy album Huberta ”Spiętego” Dobaczewskiego, gitarzysty, wokalisty i autora tekstów znanego z wieloletnich występów z zespołem LAO CHE.
Po płytach „Antyszanty” i „Black Mental” Spięty po raz kolejny wyznaczył sobie nowy muzyczny i tekstowy kierunek, który może zaskoczyć swoją intymnością niejednego słuchacza.
UWAGA!
Pierwsze 50 biletów cenie 69 zł!
Regularna cena: 89 zł
W dniu koncertu: 99 zł
Artysta koncertuje z zespołem w skład którego wchodzą uznani muzycy sceny niezależnej.
Spięty - wokal, gitara
Bartek Kapsa - perkusja, sampler
Mikołaj Zieliński - bas, klawisze
Patryk Kraśniewski - klawisze

Koncert odbędzie się w ramach trasy koncertowej promującej „Heartcore”.
Premiera nowej płyty miała miejsce 20 października 2023 roku.

Koncert KIM NOWAK (support: The Freuders)

Konin 06.04.2024, g. 20:00
od 94.00 pln
KONCERT
KIM NOWAK (support: The Freuders)
sobota, 6 kwietnia
20:00
CKiS-DK Oskard, Klubokawiarnia NOT
Bilety: 89 zł (do końca lutego), 99 zł (od 1 marca do dnia koncertu)

Założony przez Michała Sobolewskiego oraz braci Emade i Fisza Waglewskich w 2009 r. garaż-rockowy zespół Kim Nowak powrócił! Po 11 latach od premiery albumu „Wilk” grupa jesienią ubiegłego roku wydała nowy krążek pt. „My”, a do składu dołączył Staszek Wróbel grający na gitarze basowej. W ramach trasy koncertowej zespół już w sobotę 6 kwietnia wystąpi w sali klubowej Oskardu!
Spontaniczna reaktywacja Kim Nowak jest wynikiem tęsknoty za tym, co w rockowym graniu najważniejsze: energetycznym, bezpretensjonalnym brzmieniem i niebanalnym przekazem.
Trzecia płyta grupy to wycieczka w stronę eterycznych opowieści, dojrzałych brzmień i szczerych emocji. Album wypełniony jest prostymi, postpunkowymi brzmieniami, typowymi dla alternatywnej, garażowej estetyki gitarowej. Niezmienne najbardziej rozpoznawalnym elementem, nadającym całości materiału wyjątkowej głębi, pozostają teksty Fisza jak i niebanalna, charakterystyczna gra Michała Sobolewskiego.
Zanim na scenę klubową w Oskardzie wejdzie zespół Kim Nowak, publiczności zaprezentuje się The Freuders - minimalistyczny kolektyw muzyczny z Warszawy stawiający na solidność sekcji rytmicznej, zalany gitarowym sosem, doprawiony szczyptą charyzmatycznych wokali. W jego skład wchodzą: Tymon Adamczyk (wokal, gitara), Olek Adamski (gitara), Maciej Witkowski (bas) oraz Piotr Wiśnioch (perkusja).
Bilety na koncert Kim Nowak kupić można w kasie DK Oskard i online. Cena: 89 zł (od piątku 2 lutego do czwartku 29 lutego włącznie) i 99 zł (od 1 marca do dnia koncertu włącznie).
Line up (sobota, 6 kwietnia, CKiS DK Oskard, Klubokawiarnia NOT):
20:00 The Freuders
21:00 KIM NOWAK

Czerwone Gitary

Konin 11.04.2024, g. 19:00
od 127.20 pln
KONCERT
Czerwone Gitary to legenda polskiej muzyki rozrywkowej. Ich wielkie przeboje znają i śpiewają wszystkie pokolenia Polaków. Ich koncerty ciągle przyciągają tłumy fanów. Mają fantastyczny kontakt z publicznością, z która śpiewają wszystkie swoje przeboje. Zespół powstał w 1965 roku w Gdańsku z inicjatywy Bernarda Dornowskiego, Jerzego Kosseli, Krzysztofa Klenczona, Seweryna Krajewskiego, Jerzego Skrzypczyka i Henryka Zomerskiego. Na przestrzeni lat skład grupy niejednokrotnie się zmieniał, jednak hity Czerwonych Gitar łączą wiele pokoleń. Największa popularność zespołu przypadła na pierwsze 5 lat działalności. To właśnie z tego okresu pochodzą wielkie hity, które wszyscy znaj i lubią "Taka jak ty", "Historia jednej znajomości", "Nikt na świecie nie wie", "Biały krzyż", "Wróćmy na jeziora", "Gdy kiedyś znów zawołam cię", "Kwiaty we włosach", "Powiedz stary gdzieś ty był", "Jesień idzie przez park". Do tej pory grupa wydała 15 albumów studyjnych, za które zdobyła wiele nagród, między innymi trofeum "MIDEM" w Cannes we Francji, za największą liczbę sprzedanych płyt w kraju, z którego pochodzi wykonawca, Marmurowy Krążek - nagrodę za największą ilość sprzedanych płyt w historii polskiej fonografii, wiele złotych płyt i nagród na Festiwalu w Opolu Obecnie Czerwone Gitary tworzą: Jerzy Skrzypczyk - perkusja, śpiew, Arkadiusz Wiśniewski - gitara basowa i śpiew, Mieczysław Wądołowski - gitara akustyczna, śpiew, Marek Jabłoński - gitara solowa, Marcin Niewęgłowski - gitara solowa, śpiew.

Led-Zeppelin Show Flight over Poland 2024- Koncert Zeppelinians Tribute Band

Konin 28.04.2024, g. 18:00
od 95.00 pln
KONCERT
Koncert z muzyką legendarnej grupy LED ZEPPELIN w wykonaniu zespołu Zeppelinians, który jest obecnie uznawany za jeden z najlepszych tego typu w Europie. Koncert odbędzie się w ramach trasy FLIGHT OVER POLAND 2024.
Zeppelinians powstał z miłości do muzyki LED ZEPPELIN. Założony w 2016 roku przez fanów oraz profesjonalnych muzyków. To czterech wyśmienitych instrumentalistów, oraz zjawiskowy wokalista, którym jest Maksymilian Kwapień (finalista 9 edycji The Voice of Poland). Mają na koncie występy w Polsce, jak i za granicą. Można ich było zobaczyć na takich festiwalach jak:

* Gdańsk Tribute Festival 2017, 
* Blues Festival Gdynia 2019, 
* Alytus Blues Festival 2019 (Litwa), 
* Olecko Active Festival 2019, 
* Otwock Blues Festival 2020, 
* Docesna Festival - Zatec 2021 (Czechy), 
* International Blues Festival Bluesonalia - Konin 2021.

Działalność zespołu została dostrzeżona m.in. przez jednego z najbardziej znanych, i najdłużej pracujących redaktorów Polskiego Radia, Piotra Kaczkowskiego, za sprawą którego można było usłyszeć utwory LED ZEPPELIN w wykonaniu Zeppelinians na antenie Radiowej Trójki oraz Radia 3/5/7. Zespół można było również usłyszeć na antenie Polskiego Radia Gdańsk, Radia Opole, Radia Sygnały oraz w innych rozgłośniach radiowych.
Zapraszamy na ponad dwugodzinne, pełne pasji i niesamowitej energii przedstawienie. Jeśli jesteś fanem Zeppelinów nie możesz tego przegapić.
Otwarcie sali, godz. 17:30
Początek koncertu, godz. 18:00

KONCERT