'

B24 – Do Listy Tytułów

Andrzej Tomaszewski „Realny surrealizm – 30 lat”
Galeria Wieża Ciśnień proponuje w listopadzie i grudniu wystawę prac pochodzącego z naszego miasta malarza Andrzeja Tomaszewskiego pt. „Realny surrealizm – 30 lat”. Jego twórczość wydaje się być wyraźnie zdeterminowana wizualnie i traktuje sceptycznie „zmienność” współczesnego świata sztuki.
Andrzej Tomaszewski urodził się w kwietniu 1966 roku w Koninie. Żartobliwie mówi, że maluje „od zawsze”, ale jego dojrzałe, świadome i systematyczne tworzenie zaczęło się od 1990 roku. Jego obrazy znajdują się w galeriach sztuki oraz kolekcjach prywatnych. Prace artysty sprzedawane są na aukcjach w największych domach aukcyjnych.
Jego ulubionym kierunkiem w sztukach plastycznych jest surrealizm. Przewodnim motywem prac jest człowiek, postać ludzka. W specyficzny sposób „przetworzona”, pokazana w różnych sytuacjach daje nam możliwość „obserwacji” skomplikowanych relacji międzyludzkich. Pokazuje emocje i popędy, z którymi człowiek boryka się od wieków.
Na wernisaż zapraszamy w piątek 17 listopada o g. 18:00. Wstęp wolny. Wystawa czynna do 8 grudnia. W kolejnych dniach bilet w cenie 5 zł, w soboty wstęp darmowy.

Czerwone Gitary
Czerwone Gitary to legenda polskiej muzyki rozrywkowej. Ich wielkie przeboje znają i śpiewają wszystkie pokolenia Polaków. Ich koncerty ciągle przyciągają tłumy fanów. Mają fantastyczny kontakt z publicznością, z która śpiewają wszystkie swoje przeboje. Zespół powstał w 1965 roku w Gdańsku z inicjatywy Bernarda Dornowskiego, Jerzego Kosseli, Krzysztofa Klenczona, Seweryna Krajewskiego, Jerzego Skrzypczyka i Henryka Zomerskiego. Na przestrzeni lat skład grupy niejednokrotnie się zmieniał, jednak hity Czerwonych Gitar łączą wiele pokoleń. Największa popularność zespołu przypadła na pierwsze 5 lat działalności. To właśnie z tego okresu pochodzą wielkie hity, które wszyscy znaj i lubią "Taka jak ty", "Historia jednej znajomości", "Nikt na świecie nie wie", "Biały krzyż", "Wróćmy na jeziora", "Gdy kiedyś znów zawołam cię", "Kwiaty we włosach", "Powiedz stary gdzieś ty był", "Jesień idzie przez park". Do tej pory grupa wydała 15 albumów studyjnych, za które zdobyła wiele nagród, między innymi trofeum "MIDEM" w Cannes we Francji, za największą liczbę sprzedanych płyt w kraju, z którego pochodzi wykonawca, Marmurowy Krążek - nagrodę za największą ilość sprzedanych płyt w historii polskiej fonografii, wiele złotych płyt i nagród na Festiwalu w Opolu Obecnie Czerwone Gitary tworzą: Jerzy Skrzypczyk - perkusja, śpiew, Arkadiusz Wiśniewski - gitara basowa i śpiew, Mieczysław Wądołowski - gitara akustyczna, śpiew, Marek Jabłoński - gitara solowa, Marcin Niewęgłowski - gitara solowa, śpiew.

Dziwne ścieżki życia
Silva (Pedro Pascal) wyrusza konno przez pustynię w odwiedziny do znajomego szeryfa Jake’a (Ethan Hawke). Dwadzieścia pięć lat wcześniej zarówno szeryf, jak i Silva pracowali razem jako najemnicy. Silva odwiedza go, aby powspominać stare dzieje i tego wieczoru świętują swoje spotkanie.
Po wspólnie spędzonej nocy Jake zdaje sobie sprawę, że powodem odwiedzin Silvy nie są wspomnienia ich starej znajomości…
Do filmu dołączony jest ekskluzwyny wywiad z Pedro Almodvarem prowadzony przez Annę Bogutskaya.

Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży
Każda saga ma swój początek, a każdy bunt potrzebuje pierwszej iskry. Oto Dziesiąte Głodowe Igrzyska. W Kapitolu osiemnastoletni Coriolanus Snow zamierza skorzystać z szansy, jaką jest rola mentora i zdobyć sławę. Potężny niegdyś ród Snowów podupadł i przyszłość Coriolanusa zależy od tego, czy zdoła pokonać konkurentów. Tyle że fortuna nie bardzo mu sprzyja, bo otrzymuje poniżające zadanie. Zostaje mentorem Lucy Gray Baird, dziewczyny z Dystryktu Dwunastego, najbiedniejszego z biednych. Ich losy będą od teraz nierozerwalnie ze sobą splecione – każda decyzja, którą podejmie Snow, może prowadzić do sukcesu lub porażki, triumfu lub klęski. Na arenie rozgrywa się walka na śmierć i życie. Poza areną w Coriolanusie zaczyna budzić się współczucie dla skazanej na zgubę trybutki… Czy warto przestrzegać zasad, gdy liczy się tylko przetrwanie za wszelką cenę?
Zdjęcia do filmu Francisa Lawrence’a kręcono m.in. we wrocławskiej Hali Stulecia położonej na skraju Parku Szczytnickiego. Projektantem zabytkowego budynku był znany niemiecki architekt i urbanista Max Berg. Hala Stulecia jest w filmie areną, na której odbywają się Dziesiąte Głodowe Igrzyska w Kapitolu.

Jak zostać Świętym Mikołajem 3
Łucja kontynuuje naukę w Szkole Świętych Mikołajów. Czuje się w niej coraz pewniej. Niespodziewanie, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, dyrektor zwołuje pilne zebranie. Ogłasza, że Święta w tym roku zostały odwołane. Łucja z przyjaciółmi ruszają na wyprawę, której celem jest ocalenie Bożego Narodzenia. Będzie wyjątkowo ciekawie – podróże w czasie, szczypta magii, wspaniałe miejsca… A wszystko po to, aby nie stracić tego, co w Świętach najważniejsze.

Kiedy stopi się lód
Eva jest nieśmiałą dziewczyną, pracującą na co dzień jako asystentka fotografa. Większość wolnego czasu spędza w mieszkaniu, które dzieli z młodszą siostrą Tess. Równowaga jej bezpiecznego i ustabilizowanego życia zachwiana zostaje przez dwa wydarzenia.

Pierwszym z nich jest niespodziewana decyzja siostry o wyprowadzce. Drugim – facebookowe zaproszenie, które staje się pretekstem do tego, by Eva odwiedziła miejsce swojego dzieciństwa. Ten czas wydawał się dla bohaterki beztroski. Całe dnie spędzała z dwójką przyjaciół – Timem i Laurensem. Ich wzajemne relacje zostały wystawione na próbę, z chwilą gdy pomysły chłopców stawały się coraz bardziej zuchwałe. Eva, która nie mogła znaleźć zrozumienia w domu rodzinnym, bojąc się, że może zostać wykluczona z grupy, zaczęła być częścią ich niebezpiecznej gry…

Kino Konesera: Blue Jean
Debiut Brytyjki Georgii Oakley, zdobywca aż czterech Independent British Film Awards. Blue Jean brawurowo queeruje lata 80. w rytm ejtisowych przebojów, ale ten filmowy hit wybrzmiewa – szczególnie nad Wisłą – zaskakująco współcześnie. Oto bowiem zatroskany o młodzież rząd zakazuje „promowania homoseksualizmu”, a główna bohaterka, nauczycielka WF-u Jean, codziennie trenuje ukrywanie swojej orientacji. Wychodzi z szafy dopiero w lesbijskim barze, dokąd zagląda ze swoją dziewczyną. Napięcie, w jakim żyje zmuszona do prowadzenia podwójnego życia Jean, sięga zenitu, gdy w jej szkole pojawia się nowa uczennica. Kipiący rebeliancką energią film Oakley z elektryzującą Rosy McEwen bezlitośnie piętnuje homofobiczną Wielką Brytanię czasów Margaret Thatcher i sprytnie hakuje plan lekcji – zmieniając Blue Monday na Tęczowy Piątek.

Komenatrz do filmu przygotował krytyk filmowy Łukasz Maciejewski. Po seansie odbędzie się dyskusja.

Kino Konesera: Kiedy stopi się lód
Nagrodzony na Sundance Film Festival „Kiedy stopi się lód” to intensywna opowieść o mrokach dojrzewania, dziecięcej bezwzględności i konieczności zmierzenia się z traumą z przeszłości. Film powstał na podstawie głośnej powieści Lize Spit, wydanej w 2018 roku także w Polsce, pod tytułem „Szpadel”.

Eva jest nieśmiałą dziewczyną, pracującą na co dzień jako asystentka fotografa. Większość wolnego czasu spędza w mieszkaniu, które dzieli z młodszą siostrą Tess. Równowaga jej bezpiecznego i ustabilizowanego życia zachwiana zostaje przez dwa wydarzenia.

Pierwszym z nich jest niespodziewana decyzja siostry o wyprowadzce. Drugim – facebookowe zaproszenie, które staje się pretekstem do tego, by Eva odwiedziła miejsce swojego dzieciństwa. Ten czas wydawał się dla bohaterki beztroski. Całe dnie spędzała z dwójką przyjaciół – Timem i Laurensem. Ich wzajemne relacje zostały wystawione na próbę, z chwilą gdy pomysły chłopców stawały się coraz bardziej zuchwałe. Eva, która nie mogła znaleźć zrozumienia w domu rodzinnym, bojąc się, że może zostać wykluczona z grupy, zaczęła być częścią ich niebezpiecznej gry…

Komentarz do filmu przygotował krytyk filmowy Łukasz Maciejewski, po seansie odbędzie się dyskusja.

KLIMAKTERIUM 2 CZYLI MENOPAUZY SZAŁ
"Klimakterium 2 czyli Menopauzy Szał "
Wydawało nam się, że o klimakterium powiedzieliśmy już wszystko… Myliliśmy się! Elżbieta Jodłowska powraca z nowym hitem! „Klimakterium 2 czyli Menopauzy Szał powstało na wyraźną prośbę publiczności, która chciała poznać dalsze losy bohaterek – już nie młodych, ale jakże młodych.
Wciąż walcząca z nadwagą, ale już niebezrobotna Pamela i Zosia, zaradna pani domu, starym zwyczajem przybywają świętować kolejne urodziny Maliny. Tym razem spotykają się w jej, dopiero co otwartym, pubie. Brakuje tylko Krychy, która też miała przybyć, ale… tego nie zdradzimy! Za to pojawia się, obdarzona liryczną duszą, Angela, która wraz z Maliną prowadzi interes. Gdzie zaś zbierają się tak różne kobiety, które tyle czasu się nie widziały i mają sobie wiele do powiedzenia, tam jest głośno, śmiesznie i zaczyna się zabawa!
Ponad 1800 przedstawień „Klimakterium…i już” w ciągu 6 lat od premiery wyraźnie pokazuje, że kobieta wraz z jej problemami, to temat niewyczerpany. Nasze bohaterki,, wyklęte wstały z poniżenia” i realizują to, o co tak walczyły w pierwszej części: udowadniają, że klimakterium to nie koniec świata, a dopiero początek nowego życia.
Zupełnie nowe piosenki we wspaniałych aranżacjach i z zabawnymi tekstami, których nie można przestać nucić, złożone choreograficzne układy i ta niepowtarzalna energia, którą występujące na scenie aktorki dzielą się z publicznością. Częścią z nich spotkaliśmy się w „Klimakterium…i już!”, ale do tego zacnego grona dołączyły też nowe artystki, jedna lepsza od drugiej i wszystkie zupełnie znakomite. I każda z nich wnosi do spektaklu coś zupełnie niepowtarzalnego.
Podczas spektaklu panie bawią się wyśmienicie – także te na widowni. I panowie ze zdumieniem stwierdzają, że coraz śmielej klaszczą i śpiewają ze wszystkimi. To prawdziwa terapia śmiechem – kojąca i skuteczna – pod jej wpływem nabieramy dystansu do siebie, innych, naszych zranień i lęków. Bo „Menopauzy szał” ogarnia wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy się tego zupełnie nie spodziewają.

Obsada (występują zamiennie): 
Pamela: Elżbieta Jodłowska, Małgorzata Duda, Maria Winiarska
Malina: Ewa Cichocka, Joanna Jeżewska, Elżbieta Jarosik, Katarzyna Kozak
Zosia: Elżbieta Okupska, Grażyna Zielińska, Elżbieta Panas, Ludmiła Warzecha
Angela: Małgorzata Gadecka, Renata Zarębska, Anna Wojton, Ewa Złotowska
Reżyseria: Krzysztof Jaślar i Elżbieta Jodłowska

Klimakterium...i już
HIT TEATRALNY!
BYĆ KOBIETĄ PO CZTERDZIESTCE, TO WCALE NIE MUSI BYĆ SMUTNE, TRUDNE I NUDNE …
… udowadniają barwne bohaterki spektaklu "Klimakterium … i już" - Elżbiety Jodłowskiej.

Co prawda, Pamela, Malina, Krycha i Zosia borykają się z konwencjonalnymi problemami, takimi jak m.in.: samotność, brak miłości, zdrady, czy domowe kataklizmy, gdzie przydałaby się męska pomoc, jednak ich podejście do przeciwności losu, spowodowanych często wiekiem, jest doskonałym wzorem do naśladowania dla każdej dojrzałej kobiety.
Bohaterki, w niezwykły sposób, ukazują jak - dużą dawką pogody ducha, samoakceptacji i humoru można opanować i przeżyć niełatwy dla każdej kobiety czas menopauzy i sprawić, by jakość życia w tym okresie należała w przyszłości do miłych wspomnień.

Nietuzinkowe przedstawienie problemu wzbogacone jest nie tylko znakomitą grą aktorską, ale także, miłym dla ucha, motywem muzycznym w postaci piosenek napisanych do popularnych i lubianych utworów, którym towarzyszy humorystyczna choreografia w wykonaniu bohaterek.
Na scenie zobaczymy zamiennie znane i lubiane aktorki, które doskonale potrafią rozbawić i wzruszyć:

KRYCHA - Ewa Złotowska / Małgorzata Gadecka / Ewa Cichocka
ZOSIA - Grażyna Zielińska / Ludmiła Warzecha
PAMELA - Elżbieta Jodłowska / Elżbieta Okupska / Małgorzata Duda
MALINA - Elżbieta Jarosik / Ewa Snieżanka

Koncert Barbórkowy BIS
ZE PAK S.A. i PAK Kopalnia Węgla Brunatnego Konin S.A sponsorem Galowego Koncertu Barbórkowego Bis

Przychód ze sprzedaży biletów zostanie w całości przeznaczony na realizację celów statutowych Fundacja "Konińska Orkiestra Koncertowa"

Z końcem 2022 roku z inicjatywy Mirosław Pacześny i Joanna Gajdzińska została powołana fundacja „Konińska Orkiestra Koncertowa”, której misją jest zachowanie tradycji i dokonań Orkiestra Dęta PAK KWB Konin oraz poszukiwanie nowych kierunków jej rozwoju.

Chcąc zaprezentować swoje umiejętności szerszej publiczności, fundacja przy wsparciu ZE PAK S.A. i KWB Konin S.A. organizuje Galowy Koncert Barbórkowy Bis, z gościnnym udziałem światowej sławy duetu skrzypcowego Polish Violin Duo.

Bilety w cenie 30,00 zł będą do nabycia (od 28 listopada):
w kasie Kino Oskard
przez stronę internetową https://ckis-konin.bilety24.pl/

Koncert Pop Opera od Opery do Musicalu
Najpiękniejsze pieśni operowe świata oraz największe hity z polskich i amerykańskich musicali. Śpiewa Krzysztof Knapczyk wraz z solistami Teatrów Muzycznych i Operowych. Gość specjalny: Krzysztof Jaros - zwycięzca XIII edycji Mam Talent. Pop Opera - od Opery do Musicalu bilety na koncert już dostępne.
Pop Opera - od Opery do Musicalu - informacje o koncercie
Zapraszamy na wspaniały koncert, w którym muzyka klasyczna zabrzmi jak największe hity z list przebojów, a hity z list przebojów zaśpiewane zostaną jak wielkie pieśni operowe! Podczas koncertu Pop Opera - od Opery do Musicalu publiczność będzie mogła wysłuchać utworów klasycznych m.in. "O sole mio", czy "Nessun Dorma", a także wielkich hitów z musicali i operetek takich jak "Skrzypek na dachu", "Footloose", "A Star is Born", "Upiór w Operze", "Traviata", "La Bohème", "Wesoła Wdówka". Nie zabraknie również duetów z innymi artystami oraz autorskich utworów Krzysztofa Knapczyka, w tym wzruszających ballad. Całość wzbogacona zostanie tanecznie przez zwycięzcę XIII edycji telewizyjnego programu Mam Talent.

Krzysztof Knapczyk - aktor i wokalista (tenor) związany z Teatrem Muzycznym w Łodzi. Członek zespołu "Queen Symfonicznie", "The Beatles Symfonicznie"oraz grupy "A Tribute to Il Divo. The 3 Tenors", która występuje w Grecji, zdobywając uznanie fanów z całego świata. Okrzyknięty rodzimym, solowym odpowiednikiem włoskiego trio Il Volo. Należy do grona najzdolniejszych polskich wokalistów młodego pokolenia. Występował m.in. w Grecji, Niemczech (gdzie studiował w Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Stuttgart) oraz w Stanach Zjednoczonych. Po sukcesach na scenach europejskich powrócił do Polski, gdzie rozpoczął autorską trasę koncertową.
Jego twórczość to muzyka klasyczna śpiewana w nowatorski, oryginalny sposób - z zacięciem popowym i musicalowym. Wprowadza operę "pod strzechy" - odkrywa na nowo siłę najpiękniejszych arii i pieśni operowych świata oraz prezentuje je publiczności w nietypowych, współczesnych, "lekkich" aranżacjach. Według krytyków skutecznie skraca dystans pomiędzy operą, popem i musicalem, swobodnie poruszając się w każdym z tych gatunków i łącząc je w niepowtarzalne, muzyczne układanki.
Swoimi brawurowymi wykonaniami Krzysztof Knapczyk zdobywa uznanie słuchaczy w każdym wieku. Śpiewa po polsku, angielsku, francusku, włosku i rosyjsku. Od 2014 roku realizuje swój autorski projekt muzyczny "Opera na ulicy", z którym odwiedził m.in. Rzym, Amsterdam, Paryż, Nowy Jork, Ateny i Berlin.

Krzysztof Knapczyk - aktor i wokalista (tenor) związany z Teatrem Muzycznym w Łodzi. Członek zespołu "Queen Symfonicznie", "The Beatles Symfonicznie"oraz grupy "A Tribute to Il Divo. The 3 Tenors", która występuje w Grecji, zdobywając uznanie fanów z całego świata. Okrzyknięty rodzimym, solowym odpowiednikiem włoskiego trio Il Volo. Należy do grona najzdolniejszych polskich wokalistów młodego pokolenia. Występował m.in. w Grecji, Niemczech (gdzie studiował w Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Stuttgart) oraz w Stanach Zjednoczonych. Po sukcesach na scenach europejskich powrócił do Polski, gdzie rozpoczął autorską trasę koncertową.

Jego twórczość to muzyka klasyczna śpiewana w nowatorski, oryginalny sposób - z zacięciem popowym i musicalowym. Wprowadza operę "pod strzechy" - odkrywa na nowo siłę najpiękniejszych arii i pieśni operowych świata oraz prezentuje je publiczności w nietypowych, współczesnych, "lekkich" aranżacjach. Według krytyków skutecznie skraca dystans pomiędzy operą, popem i musicalem, swobodnie poruszając się w każdym z tych gatunków i łącząc je w niepowtarzalne, muzyczne układanki.

Swoimi brawurowymi wykonaniami Krzysztof Knapczyk zdobywa uznanie słuchaczy w każdym wieku. Śpiewa po polsku, angielsku, francusku, włosku i rosyjsku. Od 2014 roku realizuje swój autorski projekt muzyczny "Opera na ulicy", z którym odwiedził m.in. Rzym, Amsterdam, Paryż, Nowy Jork, Ateny i Berlin.

Kuźnia Rocka Festiwal
Konińska Klubokawiarnia NOT 1 grudnia zostanie wypełniona dźwiękiem gitar, perkusji i mocnych głosów. Na festiwalu występuje 7 zespołów z Konińskiej Kuźni Rocka, prezentujące szeroki przekrój muzyki rockowej.
W skład wchodzą:
Karwas Wara – Negative/Gothic Rock
Fathers Friends - Rock
Porcelain Pandora – Gothic Rock
Supernova - Funk/Rock
Freedom Square – Konin Punk
Empoma - Rock
Frant – Speedblues/rythm’n’metal

Wydarzenie jest współorganizowane przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie oraz Fundację Epicentrum Kultury.
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2616281788527450/

Bilety 10 zł - do zakupu stronie CKiS lub w kasie Domu Kultury Oskard

Matylda/Łukasiewicz | KONCERT
Nowy mocny duet na Polskim rynku muzycznym.
Matylda Damięcka śpiewa, Radek Łukasiewicz produkuje.

W 2022 Matylda Damięcka i Radek Łukasiewicz zmierzyli się z tematem przemijania, śmierci i żałoby na płycie Polskich Znaków. Matylda użyczyła swoich umiejętności wizualnych (teledyski) oraz wokalnych. Teraz kontynuują współpracę we dwójkę, mają gotowy album.

„Razem zastanawiamy się, jak się żyje kobiecie i mężczyźnie we współczesnym świecie, pełnym oczekiwań i społecznej presji. Zwykłe życie, niezwykła forma.” - Matylda/Łukasiewicz.

Radka znamy doskonale z zespołów Pustki czy Bisz/Radex, ale także pisania dla innych m.in. Brodki, Artura Rojka, Piotra Zioły.

Matylda to dobrze znana kreska Instagrama, która otwiera oczy i konfrontuje Polaków z tematem niewygodnym.

Kilka miesięcy temu skutecznie zwrócili na siebie uwagę pierwszym utworem „Matka” - piosenką wyrazistą i odważną, oprawioną filmowym teledyskiem.
Została bardzo dobrze przyjęta i pięła się po listach przebojów, m.in. w Radiu 357

Polska poznała utwór „Nie stało się nic” w 1997 r. za sprawą Roberta Gawlińskiego. To właśnie jeden z najpopularniejszych artystów rockowych tamtych lat stworzył hit, który śpiewał niemal każdy. Teraz poznajemy ten tytuł w zupełnie nowej odsłonie. Duet Matyldy Damięckiej i Radka Łukasiewicza przygotował własną interpretację utworu, która swoje korzenie znajduje w mrocznym electro-popie.
Nowa wersja piosenki powstała na potrzeby premiery drugiego sezonu serialu audio „Mierzeja” Braci Miłoszewskich i bardzo przypadła do gustu Robertowi Gawlińskiemu:
„Jestem pod wrażeniem! Nie znałem Matyldy jako wokalistki, ma ogromną muzykalność i bardzo ciekawą barwę głosu. To najlepszy cover tej piosenki, jaki słyszałem - fenomenalnie stworzony klimat i wyjątkowa aranżacja.”

Napoleon
Film przedstawia drogę Bonapartego do władzy przez pryzmat jego burzliwego związku z jedyną prawdziwą miłością Józefiną.

W połączeniu z dynamicznymi sekwencjami bitew, NAPOLEON ukazuje wizjonerską taktykę wojskową i polityczną oraz niepohamowaną ambicję jednego z najbardziej kontrowersyjnych przywódców w historii.

Podczas rewolucji francuskiej Napoleon szybko awansował w szeregach wojskowych. Jako generał przejął władzę w wyniku zamachu stanu w 1799 r. i koronował się na cesarza. Prowadząc wojnę przeciwko narodom europejskim, rozszerzył swoje imperium. Napoleon to człowiek, który zawsze mnie fascynował, powiedział reżyser RIDLEY SCOTT. Pojawił się znikąd, by rządzić wszystkim, ale przez cały czas prowadził romantyczną wojnę ze swoją cudzołożną żoną Józefiną. Podbił świat, aby zdobyć jej miłość, a kiedy poniósł porażkę, podbił świat, aby ją zniszczyć przy okazji niszcząc samego siebie.

W tytułowej roli zobaczymy nietuzinkowego i magnetuzjącego JOAQUINA PHOENIXA, który łączy siły z RIDLEYEM SCOTTEM po raz pierwszy od GLADIATORA (2000), w którym JOAQUIN zagrał żądnego władzy rzymskiego władcę Commodusa.

Żaden aktor nie mógłby wcielić się w Napoleona tak jak Joaquin - powiedział SCOTT. Stworzył jednego z najbardziej złożonych cesarzy w historii kina w GLADIATORZE, a teraz stworzymy kolejnego z jego Napoleonem.

W Józefinę wciela się VANESSA KIRBY, jedno z największych objawień aktorskich ostatnich lat, o której krytycy i recenzenci nie boją się mówić wybitna.

Niewierni w Paryżu
„Niewierni w Paryżu” to 50-ty film w dorobku reżysera i scenarzysty – Woody’ego Allena, twórcy nagrodzonych Oscarami: „O północy w Paryżu”, „Vicky Cristina Barcelona”, „Annie Hall” czy niedawnych hitów „W deszczowy dzień w Nowym Jorku” i „Śmietanka towarzyska”. Fanny (Lou de Laâge) i Jean (Melvil Poupaud) sprawiają wrażenie idealnego małżeństwa – oboje mają sukcesy zawodowe, mieszkają w przepięknym apartamencie w ekskluzywnej dzielnicy Paryża i wydaje się, że są w sobie zakochani tak samo jak byli, kiedy spotkali się po raz pierwszy. Ale kiedy Fanny przypadkowo wpada na Alaina (Niels Schneider), byłego kolegę z liceum, zwala ją z nóg. Wkrótce spotykają się ponownie i stają się sobie coraz bliżsi.

NOWOROCZNA GALA – Koncert Wiedeński
NOWOROCZNA GALA – Koncert Wiedeński
Największe, światowe przeboje króla walca Johanna Straussa i nie tylko…

Soliści:
Jolanta Kremer – sopran / prowadzenie
Anna Lasota - sopran
Zofia Garganisz – sopran
Oskar Jasiński – tenor / prowadzenie
Dionizy Wincenty Płaczkowski - tenor
oraz
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Tarnopolu
Dyrygent Mirosław Krill
Pary baletowe
 
GOŚĆ SPECJALNY: Artur Banaszkiewicz – wirtuoz skrzypiec

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa w niezwykłą podróż po świecie muzyki – od romantycznego Wiednia, gdzie zatrzymamy się w świecie operetki i wysłuchamy najpiękniejszych utworów króla walca Johanna Straussa, po największe przeboje musicali pełnych broadwayowskiego kolorytu. Jest to kolejna edycja koncertów noworocznych organizowanych od lat przez Agencję Artystyczną MUZA.

W programie wyjątkowe kompozycje w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Tarnopolu, która od ponad 20 lat koncertuje wśród największych sław muzyki całego świata, prezentując swój bogaty repertuar. Artystów poprowadzi wybitny kompozytor, Maestro Mirosław Krill – dyrygent i twórca aranżacji. W koncercie wezmą udział wspaniali soliści, a sam ich wybór nie jest przypadkowy ze względu na ich wyjątkowy dorobek artystyczny.
NOWOROCZNA GALA zostanie uroczyście poprowadzona przez Jolantę Kremer (sopran) oraz Oskara Jasińskiego (tenor), którzy również dadzą popis swoich umiejętności wokalnych w utworach solowych jak i wspaniałych duetach. Ponadto na scenie wystąpią: Anna Lasota (sopran), Zofia Garganisz (sopran) oraz Dionizy Wincenty Płaczkowski (tenor).

Gwiazdą wieczoru będzie światowej sławy wirtuoz skrzypiec, kompozytor i aranżer, Artur Banaszkiewicz, który koncertując zwiedził niemal cały Świat a którego publiczność pokochała za własne wirtuozerskie fantazje i parafrazy znanych i chętnie słuchanych utworów.
Na scenie w niezwykle barwnych i różnorodnych kreacjach zaprezentują swoje umiejętności artyści baletu Filharmonii tarnopolskiej, którzy będą stanowić atrakcyjne dopełnienie dla jakże okazałej orkiestry i jej solistów.

NOWOROCZNA GALA – Koncert Wiedeński został stworzony z potrzeby połączenia najwyższej klasy profesjonalizmu i serca natchnionego muzyką. Noworoczna Gala dzięki swojej wyjątkowości pozwoli zbliżyć się do tradycyjnego koncertu galowego w Wiedniu, pełnego szelestu błyszczących sukien, wśród widoku rozlewanego szampana i odgłosu stukających obcasów.

Zapraszamy w tą wspólną muzyczną podróż!

JOLANTA KREMER – Sopran. Łączy umiejętności wokalne z prowadzeniem koncertów, Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie uczyła się śpiewu w klasie prof. S. Marciniak-Gowarzewskiej. Zadebiutowała rolą Wiktorii w operetce P. Ábraháma "Wiktoria i jej huzar" w Operetce Śląskiej w Gliwicach. W swoim dorobku posiada bogaty repertuar a z rolą Sylwii Varescu z "Księżniczki Czardasza" i Rosalindą z "Zemsty Nietoperza" odwiedziła większość filharmonii w całej Polsce. Laureatka Nagrody Artystycznej Dyrektora Gliwickiego Teatru Muzycznego oraz Nagrody Prezydenta Miasta Gliwice w dziedzinie kultury.
ZOFIA GARGANISZ – sopran, magister sztuk z zakresu śpiewu klasycznego oraz muzykolog. Aktywnie udziela się jako artystka współpracując z teatrami muzycznymi oraz koncertując. Zofia Garganisz jest laureatką konkursów wokalnych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Uzyskała m.in. III nagrodę na XIV Międzynarodowym Konkursie Wokalnym "IUVENTUS CANTI" (Vrable, Słowacja), nagrodę specjalną na IX Międzynarodowym Konkursie Wokalnym "Złote Głosy" (Warszawa), zaproszenie na kurs mistrzowski z Gabrielą Benackovą w ramach nagrody na XII International Vocal Competition of Gabriela Benackova, czy nagrodę specjalną na VI Międzynarodowym Konkursie Operetkowym im. Iwony Borowickiej w Krakowie.
 
ANNA LASOTA – sopran, dyplomowana w klasie śpiewu solowego. Finalistka niezliczonej ilości konkursów.
Od 2008 związana z Teatrem Muzycznym w Poznaniu. Laureatka prestiżowych nagród. Otrzymała certyfikat „Najwyższa jakość” za „Najwyższej jakości piękny śpiew, talent i profesjonalizm oraz wspaniały kontakt z publicznością” a także najwyższe biznesowe wyróżnienie roku „Ikar biznesu” przyznawane przez Wielkopolskie Stowarzyszenie badań nad jakością. Zaproszona do Wielkiego Koncertu Galowego z okazji 100-lecia Zaiksu w Teatrze Wielkim Opery Narodowej wraz z Orkiestrą i Chórem Opery Narodowej. Jest laureatką Medalu Młodej Sztuki przyznawanego w Wielkopolsce od roku 1974r., a w 2019 r. wydała pierwszą solową płytę zatytułowaną „Essence”, zawierającą najpiękniejsze motywy z musicalu, filmu i piosenki.

OSKAR JASIŃSKI – tenor doskonale łączący kunszt wokalny z umiejętnościami prowadzenia koncertów w roli Konferansjera. Absolwent AM im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Laureat licznych konkursów ogólnopolskich. Występował w wielu przedsięwzięciach scenicznych, kreując główne role męskie m. in. księcia Edwina w operetce „Księżniczka Czardasza”, Hrabiego Daniłły oraz Kamila de Rossillon w „Wesołej wdówce”. Współpracuje z Teatrem Wielkim w Łodzi, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia oraz Filharmoniami koncertując na terenie całego kraju.

DIONIZY WINCENTY PŁACZKOWSKI - tenor występujący w Polsce i za granicą, laureat takich nagród jak 1 nagroda w Bitwie tenorów na Róże w TVP Kultura oraz nagroda „dla najpiękniejsze śpiewającego tenora” w X Turnieju Tenorów Opery na Zamku w Szczecinie. Realizował główne partie tenorowe m.in. Lenskiego w Onieginie Czajkowskiego oraz Kazimierza w Hrabinie Moniuszko w reżyserii legendarnej Krystyny Jandy. Wykonuje pieśni pisane przez kompozytora Artura Banaszkiewicza które zarejestrował na albumie cd. Współpracował z teatrem studio oraz nagrał arię Cavaradossiego do serialu produkowanego przez HBO. Występował dla 150 tysięcznej publiki pod katowickim Spodkiem i 4,5 mln widzów przed telewizorami w duecie z Sylwią Grzeszczak na powitanie nowego roku w gali sylwestrowej telewizji Polsat.

ARTUR BANASZKIEWICZ – wybitny skrzypek, kompozytor, aranżer. Oprócz klasycznego repertuaru skrzypcowego często prezentuje publiczności własne wirtuozowskie fantazje i parafrazy znanych, chętnie słuchanych utworów z różnych obszarów muzyki (m.in.: "VIVA STRAUSS!", "LA FIESTA MEXICANA", "SKRZYPEK NA DACHU", "HAVA NAGILAH", "OCZY CZARNE", "KALINKA"). Twórca muzycznego show "WIECZÓR W KRAINIE CZARDASZA”. Uczestnik wielu programów radiowych i telewizyjnych. Koncertował w prestiżowych salach koncertowych na całym świecie.

Oponent (Kino przy Okólnej)
"Oponent" to szwedzki kandydat do Oscara (nagrodzony już na festiwalu w Berlinie), który jest wyjątkowym połączeniem thrillera politycznego i rodzinnego dramatu w epicentrum imigracyjnego kryzysu.

Małżeństwo z dziećmi musi uciekać z Iranu przed służbami i trafia do zaśnieżonej Szwecji podzielonej kryzysem imigracyjnym. Trudna przeszłość i skrywane tajemnice nie dają jednak o sobie zapomnieć. Czy ich związek przetrwa w obcym kraju na skraju Europy?

Przygody Świnki Peppy!
Świnka Peppa i przyjaciele powracają z zupełnie nowym spektaklem – Przygody Świnki Peppy!
Dołącz do Peppy, gdy przygotowuje się do ekscytującej wyprawy do lasu z George’em i jej szkolnymi przyjaciółmi, w tym kucykiem Pedro, owcą Suzy i żyrafą Geraldem. Z zapakowanymi śniadaniówkami i tatą świnką prowadzącym autobus, Peppa i przyjaciele wyruszają na przygodę na świeżym powietrzu, pełną gier, śmiechu i muzyki na żywo!
Szczęśliwi obozowicze wkrótce kładą się spać słuchając delikatnego szumu deszczu. W przytulnych i ciepłych namiotach podekscytowana grupa wyczekuje poranka, kiedy będzie mnóstwo błotnych kałuż do zabawy!

Obsada: Justyna Jelska, Aleksandra Kołtuniak, Zuzanna Kotara, Aleksandra Machała, Agnieszka Sawicka, Kornelia Niziołek, Michał Kaszak, Michał Kucharski, Paweł Kuźma, Paweł Pacyna, Paweł Pawlik, Bartłomiej Zdeb
Reżyseria: Marcin Starosta- Gizelski
Bilety dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach: prosimy o kontakt mailowy. Osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach mają darmowy wstęp na wydarzenie, opiekun musi posiadać swój bilet.
 Bilet wstępu + dziecko do 2 roku życia: dziecko zajmuje miejsce na kolanach opiekuna. Opiekun musi posiadać przy sobie dokument potwierdzający wiek dziecka.

Rodzinne piekiełko
Spektakl komediowy „Rodzinne piekiełko
Kto nigdy nie miał rodzinnych problemów i nie przechodził kłótni z bliskimi niech pierwszy… się uśmiechnie. W komedii „Rodzinne piekiełko” opowiadamy bowiem o rodzinnych dramatach na wesoło. Wszyscy wiemy, że czasem najtrudniej się dogadać z najbliższymi, a jeszcze trudniej się wycofać z popełnionej gafy, a tym bardziej z krzywdzących podejrzeń. Do czego prowadzi taki upór? Czasem do prawdziwych dramatów. Czy można w ogóle o tak poważnych sprawach opowiadać na wesoło? Wszak bohaterowie komedii „Rodzinne piekiełko” potrafią sobie mocno przysolić, a i pieprzu im nie brakuje. Ta zwariowana komedia o rodzinnych wakacjach dzieje się w wiejskim domu. Co się stanie, kiedy spotkają się dwie siostry, mąż jednej z nich oraz ich dwie córki i pewien młody asystent profesora? W tej historii nikt nie może być pewny swojej roli ani swojego miejsca w rodzinie. Zagrożona jest nawet letniskowa posiadłość odziedziczona przez siostry po rodzicach. Zbyt logiczna Hala, marząca o kolejnym dziecku Jolka, egoistyczny Mateusz, śmiertelnie znudzona Mysza, pazerna Becia i zakochany Kuba śmieszą, wzruszają i przekonują, że czasem warto odpuścić własne ambicje dla większego dobra.
Tekst sztuki: Radosław Figura
Reżyseria: Maria Seweryn
Kostiumy: Zuzanna Markiewicz, Muzyka: Zdzisław Kalinowski
Obsada:
Joanna Trzepiecińska/Adrianna Biedrzyńska
Renata Dancewicz/Magdalena Waligorska-Lisiecka
Anna Iberszer/Monika Mazur
Wiktoria Gąsiewska/Natalia Szczypka
Michał Mikołajczak/Dariusz Wieteska
Tomasz Bednarek/Piotr Zelt
Produkcja: Teatr MY

Anna Iberszer, Kasia Bujakiewicz, Wiktoria Gąsiewska, Katarzyna Sawczuk, Tomasz Bednarek i Michał Mikołajczak.

Rubinowe gody
TRAILER SPEKTAKLU: https://youtu.be/zGNQRKa8n9g
FRAGMENT SPEKTAKLU: https://youtu.be/O57GWQ0OsYw
OPIS SPEKTAKLU:
Czy czterdziesta rocznica ślubu małżeństwa z prowincji może stać się mimowolną okazją do udziału w intrydze na szczytach władz? Grażyna i Marian po raz pierwszy w życiu wyjeżdżają razem do luksusowego hotelu, by czterdziestą rocznicę ślubu uczcić inaczej, niż wszystkie poprzednie. I z pewnością wspólny weekend dałoby się jakoś przecierpieć, gdyby nie tajemniczy gość spod łóżka, oraz portier, który zależność pomiędzy państwem z- i spod łóżka definiuje jako erotyczny trójkąt, będący odskocznią od szarej, małżeńskiej codzienności. Czy naszych bohaterów czeka polityczny skandal na szczytach władzy? I kto wyjdzie obronną ręką z sytuacji, która dla wszystkich stron jest niekomfortowa? "Rubinowe gody" to opowieść o tym, jak jeden wieczór może zmienić nasze życie poprzez splot zupełnie niespodziewanych zdarzeń, ale również mądra lekcja: że na miłość i namiętność nigdy nie jest za późno.
Występują wymiennie:
DOROTA NOWAKOWSKA / MARIA CIUNELIS
TADEUSZ CHUDECKI / ANDRZEJ BEYA-ZABORSKI
PAWEŁ FERENS / MARCIN TRZĘSOWSKI / PATRYK CZERNIEJEWSKI
SŁAWOMIR DOLINIEC / MACIEJ ZUCHOWICZ
Scenariusz i reżyseria: KRZYSZTOF KĘDZIORA
Produkcja: KAMILA KĘDZIORA - AGENCJA KREATYWNA
Czas trwania: 120 min. (jedna przerwa)

Śnieżne Boże Narodzenie z André Rieu
Mamy dla Ciebie zupełnie nowy świąteczny koncert maestra André Rieu i jego Orkiestry Johanna Straussa! Zrób sobie i swoim bliskim niezapomniany prezent i kup bilety do kina na absolutnie oszałamiające „Śnieżne Boże Narodzenie z André Rieu”!

Co roku maestro organizuje w swoim rodzinnym Maastricht specjalne gwiazdkowe koncerty. Przybywają na nie dziesiątki tysięcy fanów z całego świata, a dzięki retransmisji do kin mogą je dodatkowo obejrzeć kolejne setki tysięcy widzów. André Rieu zamienia lokalną salę koncertową w magiczną śnieżną krainę, by zaserwować wszystkim wielbicielom wspaniałej muzyki skrzący się blaskiem gwiazd zestaw kolęd i innych świątecznych przebojów. Co w tym roku zaoferuje nam nasz ukochany holenderski król walca?
Tym razem André zwraca się do swoich widzów kinowych tymi słowami: „Witajcie, Kochani! Przed nami najpiękniejszy czas w roku. Nie mogę się doczekać, by zaprosić Was do mojego Zimowego Pałacu w Maastricht, abyśmy wspólnie mogli świętować ten magiczny czas. Przyłączcie się do naszej zabawy, pełnej radosnej muzyki, romantycznych walców i niespodziewanych prezentów. Niech ten świąteczny czas będzie dla nas wszystkich wielką radością. Do zobaczenia w kinie!”.

Bilety: 35 zł

Środa z kinem niezależnym Etiuda & Anima vol.2
W ostatnią listopadową środę ponownie zaglądamy do Krakowa, gdzie odbywa się Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda & Anima, konfrontujący dokonania studentów szkół filmowych z całego świata z twórczością niezależnych filmowców.
Obejrzymy krótkie metraże, które jury ubiegłorocznej edycji nagrodziło bądź wyróżniło spośród wielu fabuł, dokumentów i animacji. Ten jedyny w swoim rodzaju seans odbędzie się 29 listopada o 18.00 w kinie kameralnym CKiS – zapraszamy do naszej przytulnej sali przy Okólnaj 47a. W pasmie „Środy z kinem niezależnym” pokazujemy produkcje, których nie zobaczycie nigdzie indziej.

W programie:
Brązowy Dinozaur
GRAVEYARD OF HORSES / CMENTARZ KONI, reż. Xiaoxuan Jiang, prod. New York University, Stany Zjednoczone 2022, 16’56”
Mroźna zima na mongolskim stepie. Przedwczesna burza śnieżna utrudnia życie ciężarnej pasterki i jej 8-letniej córki. Zaginione stado owiec, nienarodzone dziecko, nieobecny mąż, ślady wilków... Wszystko to zmusza matkę i córkę do zmierzenia sięz sytuacją, w jakiej jeszcze nigdy nie były.

Wyróżnienie
THREE ANTS / TRZY MRÓWKI, reż. Yuan-HaiTao, prod. National Taiwan University of Arts, Chiny 2022, 28’55”
Zhang Zhijun potrąca człowieka na drodze. Nie tylko nie ratuje ofiary, ale próbuje uciec z miejsca wypadku. Popełnia jednak błędy, które sprawiają, że jego sytuacja jest coraz bardziej paskudna.

Grand Prix Złoty Jabberwocky
KOERKORTER / DOG APARTMENT, reż. Priit Tender, Estonia 2022, 14’07”
Zrządzeniem losu tancerz baletowy Sergei zostaje przeniesiony do podmiejskiego kołchozu. Toczy tam żmudną walkę z rutyną, zwierzętami domowymi i alkoholem.
Złoty Żmij – Grand Prix
3 GENARRATIONS / 3 GENARRACJE, reż. Paulina Ziółkowska, Polska 2021, 8’30”
Rodzi się dziecko. Córka staje się matką. Matka staje się babcią. Babcia.... ona po prostu chce umrzeć. Zmiana pokoleń. Członkowie rodziny muszą wejść w cudze buty, wstąpić w nowe role. Ale czyżby? Czy to jest po prostu krok, który się stawia, czy zaproszenie do dziwnego tańca pokoleń? Jeden krok do przodu, dwa kroki do tyłu, aby nie zamienić się we własną matkę.

Wyróżnienia specjalne:
Specjalne wyróżnienie Joanny Quinn dla: BEAR HUG, reż. Margrethe Danielsen, Francja, Norwegia 2021, 10’33”
Niedźwiadek z wielką ekscytacją czeka w dniu swoich urodzin na przybycie gości. Powoli dociera do niego, że nikt się nie pojawi. Jednak wciąż mocno pragnąc uczcić urodziny, wolny jak ptak, wyrusza na poszukiwanie towarzystwa.

Brązowy Jabberwocky
THE DEBUTANTE, reż. Elizabeth Hobbs, Wielka Brytania 2022, 8’07”
Energiczna młoda kobieta przekonuje hienę z londyńskiego zoo, by zastąpiła ją podczas uroczystego balu zorganizowanego na jej cześć, którego się obawia. Ich plan wymaga finezji i przemocy. Debiutantka jest oparta na opowiadaniu artystki Leonory Carrington, która została przedstawiona na dworze króla Jerzego V, a tym samym zadebiutowała, w 1936 roku. Elizabeth Hobbs składa hołd śmiałej i zabawnej historii Carrington za pomocą tuszu, farby i kolażu oraz wykorzystując muzykę napisaną przez kompozytora Hutcha Demouilpieda.

Świąteczny spektakl ,,Po drugiej stronie’’
„Po drugiej stronie” to spektakl teatralno-muzyczny w wykonaniu młodzieży z grupy teatralnej „Pierwsza Trema” Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie. Przedstawienie, którego reżyserem i autorem scenariusza jest Jarosław Sparażyński inspirowane jest „Małym Księciem” A. de Saint-Exupery’ego. Jednakże epizody z książki znalazły na scenie nową, współczesną interpretację. 

Spektakl skierowany do klas 4 – 8 szkół podstawowych i do szkół średnich zagrany zostanie 14 grudnia o godz. 9 i 11.30 w DK Oskard.

W spektaklu „Pierwszej Tremy” spotykamy młodych ludzi marzących o wspaniałej przyszłości. Marzą o miłości, o pieniądzach, o sławie, podróżach; chcą też się bawić, używać życia, bez względu na koszty. Ale te marzenia niosą w sobie mnóstwo zagrożeń. Kiedy pojawi się „Nowy” – uczeń niepasujący do „naszej paczki”, kiedy zdarzy się nieszczęśliwy wypadek, bohaterowie teatralnej opowieści przekonają się jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich w dorosłym życiu. Czy to doświadczenie sprawi, że się zmienią, że przewartościują swoje życie? Z tym pytaniem aktorzy pozostawiają widzów, bo to przedstawienie ma zmuszać do refleksji nad pseudo-wartościami, którymi młodych ludzi karmi współczesny świat. Poszczególne sceny przedstawienia toczą się w nie do końca realnej aurze. Może w wyobraźni bohaterów? A może są tylko ich snem?

Całość spektaklu dopełnia muzyka grana na żywo na scenie przez profesjonalnych muzyków pod kierownictwem Szymona Wieczorkiewicza. Zaś piosenki – kompozycje Grzegorza Ciechowskiego - stanowią komentarz do scenicznych wydarzeń.

Szykuje się niezwykła artystyczne przeżycie, na które zapraszamy do sali widowiskowej w CKiS „Oskard” 14 grudnia.

Scenariusz i reżyseria – Jarosław Sparażyński

Aranżacje piosenek i kierownictwo muzyczne – Szymon Wieczorkiewicz

Scenografia – Marta Kornalska

Aktorzy – Grupa Teatralna „Pierwsza Trema” w składzie: Tymoteusz Grzeszkiewicz, Maja Harmasz, Michalina Kałużna, Olga Krzysztoń, Natalia Kucharska, Aleksandra Kurzawa, Aleksandra Popielińska, Aleksandra Rogozińska, Zuzanna Romaniszyn, Borys Rudyj, Julia Rypan, Zuzanna Stanisławska, Nikola Wałęsa, Zuzanna Wyderkiewicz.

Produkcja – Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie

Sylwester z Andre Rieu w Kinie Oskard
Zakończ stary rok w szampańskim nastroju w Kinie Oskard! Tym razem zaprosimy na zupełnie nowy świąteczny koncert maestra André Rieu i jego Orkiestry Johanna Straussa.
Zrób sobie i swoim bliskim niezapomniany prezent i kup bilety do kina na absolutnie oszałamiające „Śnieżne Boże Narodzenie z André Rieu”!

Co roku maestro organizuje w swoim rodzinnym Maastricht specjalne gwiazdkowe koncerty. Przybywają na nie dziesiątki tysięcy fanów z całego świata, a dzięki retransmisji do kin mogą je dodatkowo obejrzeć kolejne setki tysięcy widzów. André Rieu zamienia lokalną salę koncertową w magiczną śnieżną krainę, by zaserwować wszystkim wielbicielom wspaniałej muzyki skrzący się blaskiem gwiazd zestaw kolęd i innych świątecznych przebojów. Co w tym roku zaoferuje nam nasz ukochany holenderski król walca?

Tym razem André zwraca się do swoich widzów kinowych tymi słowami: „Witajcie, Kochani! Przed nami najpiękniejszy czas w roku. Nie mogę się doczekać, by zaprosić Was do mojego Zimowego Pałacu w Maastricht, abyśmy wspólnie mogli świętować ten magiczny czas. Przyłączcie się do naszej zabawy, pełnej radosnej muzyki, romantycznych walców i niespodziewanych prezentów. Niech ten świąteczny czas będzie dla nas wszystkich wielką radością. Do zobaczenia w kinie!”.

Między filmami przygotujemy dla Was poczęstunek.

Zapraszamy na Filmowy Sylwester w Kinie Oskard! Spotykamy się 31 grudnia o 18.00! Bilety: 60 zł

Trolle 3
Po dwóch filmach prawdziwej przyjaźni i flirtowania, Poppy i Mruk są teraz oficjalnie parą!

Poppy odkrywa, że Mruk ma sekretną przeszłość. Był kiedyś częścią fenomenalnego boysbandu, BroZone, wraz ze swoimi czterema braćmi: Floydem, Johnem Dory, Sprucem i Clayem. Jednak BroZone rozpadł się, a Mruk od tamtej pory nie widział swoich braci. Mruk i Poppy wyruszają w pełną emocji podróż, aby zjednoczyć braci.

Uśmiech losu

Uwierz w Mikołaja
Bożonarodzeniowa opowieść, która Cię zaskoczy! Miłość w romantycznym blasku kominka, tajemniczy nieznajomy oraz spotkanie po latach dawnych kochanków, a wszystko to w magicznym świątecznym czasie, gdy cuda się zdarzają. Oto pełna humoru, emocji i ciepła ekranizacja książkowego bestsellera Magdaleny Witkiewicz, na podstawie scenariusza królowej polskich komedii – Ilony Łepkowskiej („Miszmasz czyli Kogel Mogel 3”, „Och, Karol 2”) w reżyserii Anny Wieczur („Koniec świata czyli Kogel Mogel 4”).
W filmie znalazła się pełna gwiazd obsada, w której każdy znajdzie swoich ulubieńców, a wśród nich: Agnieszka Więdłocha, Antoni Pawlicki, Aleksandra Grabowska, Grzegorz Daukszewicz, Dorota Kolak, Cezary Żak, Mateusz Janicki, Teresa Lipowska i wielu innych. Za produkcję „Uwierz w Mikołaja” odpowiedzialna jest firma MTL Maxfilm – jeden z największych niezależnych producentów filmowych w Polsce, który ma na swoim koncie hity: „8 rzeczy, których nie wiecie o facetach”, „Wkręceni” oraz dwie ostatnie części przebojowej serii „Kogel Mogel”.
To będą Święta inne niż wszystkie. Wielkie marzenia wymieszają się z wielkimi niespodziankami, miłość i radość zostaną znalezione w nieoczywistych miejscach, a Mikołajem będzie mógł zostać każdy, kto gotowy jest otworzyć swoje serce. Ludzie z pozoru dalecy staną się sobie bliscy, samotność ustąpi miejsca wspólnemu szczęściu a najskrytsze pragnienia znajdą swoje spełnienie. Agnieszka z powodu gwałtownej śnieżycy zostaje odcięta od reszty świata w urokliwej górskiej chatce, a na jej drodze pojawia się tajemniczy i przystojny mężczyzna w stroju Świętego Mikołaja. Pięcioletnia Zosia wraz ze swoją mamą, mimo kiepskiej sytuacji finansowej, próbują przygotować tradycyjną rodzinną wigilię, a pomóc im w tym może Robert – pełniący służbę w Święta samotny policjant, który z czystej potrzeby serca chce dla kogoś zrobić coś dobrego. Ten magiczny czas to również szansa, aby pewien mężczyzna ponownie spędził Boże Narodzenie ze swoją ukochaną z dawnych lat – o ile oczywiście kobieta jego życia znajdzie chwilę spokoju, mając pod opieką zwariowanych i nieobliczalnych pensjonariuszy domu opieki „Happy End”. Niech zwycięży magia świąt i magia miłości!

Wonka / dubbing
Wonka to film, którego inspiracją jest niezwykły bohater Charliego i fabryki czekolady. Film opowiada o tym, jak największy na świecie wynalazca, magik i producent czekolady w nieprawdopodobny sposób stał się ukochanym Willy Wonką, którego znamy dzisiaj.
Wonka to oszałamiająca mieszanka magii, muzyki i emocji, opowiedziana z wielkim uczuciem i humorem. To niezaprzeczalnie żywiołowe i pomysłowe wielkoekranowe widowisko z Timothée Chalametem w roli tytułowej pokazuje widzom młodego Willy’ego Wonkę, pełnego pomysłów i zdeterminowanego, by zmienić świat dzięki swoim smakowitym wynalazkom. Udowadnia zarazem, że to, co najlepsze w życiu, zaczyna się od marzenia. A jeśli przy łucie szczęścia spotka się Willy’ego Wonkę, wszystko jest możliwe.

„Barwy przemijania” – terapia dźwiękami
Muzyka, oprócz walorów rozrywkowych i rekreacyjnych, posiada również właściwości terapeutyczne. Antyczni Grecy mawiali, że jedzenie leczy ciało, a muzyka duszę.
Wieża Ciśnień proponuje Wam tym razem koncert, który odwołuje się przede wszystkim do sfery uzdrawiania poprzez dźwięki. Zapraszamy na wydarzenie „Barwy przemijania”, w którym wystąpią doświadczeni muzykoterapeuci – Leszek Angulski i Lidia Ryś.
Koncert w piątek 1 grudnia o 19:00. Bilety w cenie 10 zł do kupienia online, w kasie Oskardu, a także w Wieży Ciśnień.